Yhteystiedot

Painotuotteiden ja tulostussaldon verkkokauppa

Tilaa opinnäytetyöt, posterit, monisteniput, roll-upit ja tulostussaldo Unigrafian verkkokaupasta

Verkkokirjakauppa

Tilaa kirjat Unigrafian verkkokaupasta

Asiakaspalvelu

asiakaspalvelu@unigrafia.fi

Puh. (09) 7010 2351 

Laskutusosoite (paperilaskut)

Unigrafia Oy
Hiomotie 3
00380 Helsinki

Verkkolaskutustiedot

Verkkopalvelutunnus: TE003723730014

Operaattori: Tieto Oyj, välittäjätunnus 003701011385


Noutopiste – Keskusta

Fabianinkatu 28
(oppimiskeskus Aleksandria, huone 132)

Valmiit työt ovat noudettavissa kiinteistön aukioloaikojen puitteissa.

Noutopiste – Meilahti

Valmiiden töiden noutopiste sijaitsee osoitteessa Haartmaninkatu 8 (Biomedicumin aula).

Työt ovat noudettavissa kiinteistön aukioloaikojen puitteissa.

Noutopiste – Otaniemi

Valmiiden töiden noutopiste sijaitsee osoitteessa Otakaari 1T (opiskelijahub Ilmiumin vieressä).

Työt ovat noudettavissa kiinteistön aukioloaikojen puitteissa.

Noutopiste – Viikki

Valmiiden töiden noutopiste sijaitsee osoitteessa Viikinkaari 11 (Viikin kampuskirjasto).

Työt ovat noudettavissa kiinteistön aukioloaikojen puitteissa.

Noutopiste – Kumpula

Valmiiden töiden noutopiste osoitteessa Gustaf Hällströmin katu 2 B (Exactumin aulassa).

Työt ovat noudettavissa kiinteistön aukioloaikojen puitteissa.

Unigrafia – Pitäjänmäki

Hiomotie 3, 00380 Helsinki
Puh. (09) ) 7010 2351
Fax (09) 7010 2370

asiakaspalvelu@unigrafia.fi

Avoinna ma – pe klo 9.00 – 16.00


Myynti

Jouni Komulainen

Jouni Komulainen
Myyntijohtaja
Puh. 0400 774 523
jouni.komulainen@unigrafia.fi

Sirkku Grönholm

Sirkku Grönholm
Asiakkuuspäällikkö
Puh. 040 544 0484
sirkku.gronholm@unigrafia.fi

Eeva Hagel

Eeva Hagel
Asiakkuuspäällikkö
Puh. 0400 774 520
eeva.hagel@unigrafia.fi

Kimmo Jokinen

Kimmo Jokinen
Asiakkuuspäällikkö
Puh. 040 501 6124
kimmo.jokinen@unigrafia.fi


Johto

Mika Peura

Mika Peura
Toimitusjohtaja
Puh. 050 438 0797
mika.peura@unigrafia.fi

Jorma Ahlqvist

Jorma Ahlqvist
Teknologiajohtaja
Puh. 040 704 2008
jorma.ahlqvist@unigrafia.fi

Jouni Komulainen

Jouni Komulainen
Myyntijohtaja
Puh. 0400 774 523
jouni.komulainen@unigrafia.fi

Raimo Viitanen

Raimo Viitanen
Talous- ja henkilöstöjohtaja
Puh. 050 521 8850
raimo.viitanen@unigrafia.fi


Graafinen suunnittelu

Arja Puolimatka

Arja Puolimatka
AD, Graafisen suunnittelun esimies
Puh. 045 773 455 53
arja.puolimatka@unigrafia.fi

Riikka Hyypiä

Riikka Hyypiä
Graafinen suunnittelija
Puh. 050 463 7559
riikka.hyypia@unigrafia.fi

Mari Lindgren

Mari Lindgren
Graafinen suunnittelija
Puh. 046 851 4367
mari.lindgren@unigrafia.fi

Hanna Sario

Hanna Sario 
Graafinen suunnittelija
Puh. 040 765 5873
hanna.sario@unigrafia.fi


Digitaalinen media

Linda Tammisto

Linda Tammisto
Valokuvaaja
Puh. 040 178 3293
linda.tammisto@unigrafia.fi

Jorma Ahlqvist

Jorma Ahlqvist
Teknologiajohtaja
Puh. 040 704 2008
jorma.ahlqvist@unigrafia.fi

Mikko Airola

Mikko Airola
Järjestelmäasiantuntija
Puh. 040 513 2288
mikko.airola@unigrafia.fi

Antero Ylitalo

Antero Ylitalo
Järjestelmäasiantuntija
Puh. 043 824 5560
antero.ylitalo@unigrafia.fi


Tulostus

Jouni Komulainen

Jouni Komulainen
Myyntijohtaja
Puh. 0400 774 523
jouni.komulainen@unigrafia.fi

Janne Kärkkäinen

Janne Kärkkäinen
Koordinaattori
Puh. (09) 7010 2365
janne.karkkainen@unigrafia.fi

Sirpa Moisio-Aho

Sirpa Moisio-Aho
Koordinaattori
Puh. 040 353 8433
sirpa.moisio-aho@unigrafia.fi


Aineiston hallinta

Jorma Ahlqvist

Jorma Ahlqvist
Teknologiajohtaja
Puh. 040 704 2008
jorma.ahlqvist@unigrafia.fi

Jani Kajander

Jani Kajander
Brändijohtaja
Puh. 040 588 3241
jani.kajander@unigrafia.fi

Antti Mäenpää

Antti Mäenpää
Järjestelmäasiantuntija
Puh. 040 533 7524
antti.maenpaa@unigrafia.fi


Painopalvelut

Teemu Lehtonen

Teemu Lehtonen
Työnjohtaja
Puh. 040 846 1684
teemu.lehtonen@unigrafia.fi


Video

Heikki Jantunen

Heikki Jantunen
Creative
Puh. 050 330 4658
heikki.jantunen@unigrafia.fi

Lauri Manninen

Lauri Manninen
Creative
lauri.manninen@unigrafia.fi

Jani Kajander

Jani Kajander
Brändijohtaja
Puh. 040 588 3241
jani.kajander@unigrafia.fi